TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yiğit Kalafatoğlu'na X-İletişim’de yöneticilik görevi

Yiğit Kalafatoğlu, X-İletişim’in yönetim kadrosuna dahil oldu.

Haber Giriş Tarihi: 20.11.2023 17:30
Haber Güncellenme Tarihi: 20.11.2023 17:30
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.dijitalhaber.com.tr
Yiğit Kalafatoğlu'na X-İletişim’de yöneticilik görevi

İmza attığı başarılı işlerle dikkat çeken Yiğit Kalafatoğlu, önümüzdeki dönemde İstanbul ve Dubai merkezli 360 pazarlama iletişimi ajansı X-İletişim’in yurt içi ve yurt dışı büyümesinden sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak görev alacak. X-İletişim, Yiğit Kalafatoğlu’nun ekibe katılmasıyla ATL, BTL, Prodüksiyon ve Dijital Pazarlama hizmetlerini de tek çatı altında toplayan tam hizmet yapısıyla Orta doğu ve Avrupa pazarında büyüme hedefliyor.

Lisans eğitimini Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Bölümü’nde, Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü yan dalıyla tamamlayan Yiğit Kalafatoğlu, yüksek lisans eğitimini 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nde “Sosyal Medya ve İtibar Yönetimi” teziyle tamamladı. Akademik kariyerine Bilgi Üniversitesi’nde iletişim bilimleri doktora programında “nesnelerin interneti, yapay zeka ve pazarlama” alanında çalışmalar yaparak devam eden Kalafatoğlu, 15 yıldır başta Kadir Has Üniversitesi olmak üzere çeşitli kurumlarda yeni medya, pazarlama, nesnelerin interneti ve dijital dönüşüm konularında dersler veriyor.

Kariyerine 2004 yılında Publicis Groupe çatısı altında adım atan Kalafatoğlu, çeşitli interaktif ajanslarda stratejist ve proje yöneticisi olarak çalıştı. 2009 yılında Türkiye’nin ilk sosyal medya ajanslarından biri olan Utopic Farm’ı kurdu. 2018 yılında Utopic Farm’daki hisselerinin tümünü yatırımcılara devreden Kalafatoğlu, 2019-2021 yılları arasında Penti’de çalıştı, 2022’den itibaren ise Hopi’de pazarlama direktörü olarak çalışmaktaydı.

Kaynak: Marketing Türkiye

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Bursa
  cami
   • tffs
   • 1lig
   • tff2
   • tff3
   Takım O G B M Av P
   Puan Durumları ve Fikstür
   En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.