TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Tepav ve Kütahya TSO, Egenin girişimci kadınlarını ödüllendirdi

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odasınca (KUTSO) düzenlenen "Ege'nin Girişimci Kadınları Yarışması"da ödüller sahiplerini buldu.​

Haber Giriş Tarihi: 26.11.2023 14:57
Haber Güncellenme Tarihi: 26.11.2023 14:57
Kaynak: AA
Tepav ve Kütahya TSO, Egenin girişimci kadınlarını ödüllendirdi

Kadın girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla KUTSO'nun ev sahipliğinde Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğiyle gerçekleştirilen yarışmanın ödül töreni, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Amfi 2'de yapıldı.

Türkiye'de kadın girişimciliğine destek olmak ve kadın iş gücünün güçlenmesini sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmaya Kütahya, Afyonkarahisar, Manisa, Uşak, Aydın ve İzmir'den kadın girişimciler katıldı.

Kütahya Valisi Musa Işın, törende yaptığı konuşmada, Kütahya'da kadınların önemli bir girişimci ruha sahip olduğunu söyledi.

Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı da Türkiye'nin başarılı, nitelikli ve yaratıcı insan kaynağına sahip olduğunu vurguladı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, "Kadın ev işlerinde, devlet işlerinde, toplumsal hayatta, ekonomik hayatta eştir, ortaktır. Kadının toplum içindeki yerinin ve rolünün belirlenmesindeki etkilerini görebilmenin en iyi yöntemi tarihsel verileri göz önünde bulundurarak mümkün olur. Birçok destanın merkezini kahraman kadınlar oluşturuyor." diye konuştu.

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Esin Güral Argat ise KUTSO ve TEPAV iş birliğinde "Ege'nin Girişimci Kadınlar Yarışması"nın ilkini Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılında gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını dile getirdi.

Ödül kazanan kuruluşlar

Programda, TOBB Kütahya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Sema Güral Sürmeli, Koton Yönetim Kurulu Üyesi ve GEN Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gülden Yılmaz, Big Chefs Kurucusu Gamze Cizreli, rol model kadın girişimciler olarak tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

"En Hızlı Büyüyen Kadın Girişimci" kategorisinde birinci Savaş Besi Çiftlikleri (Afyonkarahisar), ikinci Özak Yurt Hizmetleri Mimarlık Mühendislik Gıda Otomotiv Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi (Kütahya), üçüncü Toprak Ticaret-Nüfide Erdurgut (Kütahya) oldu.

"Kadın İstihdamını En Çok Artıran Şirket" kategorisinde birinci Özak Yurt Hizmetleri Mimarlık Mühendislik Gıda Otomotiv Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi (Kütahya), ikinci Afyonkarahisar Akd Kids Anaokulu Özel Eğitim Öğretim Hizmetleri Limited Şirketi (Afyonkarahisar), üçüncü Özmay Grup Tekstil Group (Kütahya) olarak belirlendi.

"İlham Veren Öykülerle Kadınlar Anlatıyor" kategorisinde Jojo Boutique Tekstil Aksesuar ve Mobilya İhracat Limited Şirketi, "En Dijitalleşen Kadın Girişimci" kategorisinde Özerdem Mensucat Sanayi ve Ticaret AŞ, "En Hızlı Büyüyen Kadın Kooperatifi" kategorisinde SS Alaşehir Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, "En Hızlı Büyüyen Kadın Kooperatifi" kategorisinde jüri özel ödülü SS Çay Kadın Kültür Evi Kadın Girişimi Üretim İşletme ve Kalkınma Kooperatifine verildi.

Kaynak: AA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Bursa
  cami
   • tffs
   • 1lig
   • tff2
   • tff3
   Takım O G B M Av P
   Puan Durumları ve Fikstür
   En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.