TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Deriteks Sendikası Teksif'e katıldı

Deriteks Sendikası ve Teksif Sendikası birleşti.

Haber Giriş Tarihi: 28.02.2024 13:01
Haber Güncellenme Tarihi: 28.02.2024 13:01
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.dijitalhaber.com.tr
Deriteks Sendikası Teksif'e katıldı

Türk-İş’e bağlı DERİTEKS yüzde 1’lik işkolu barajına takıldıklarını, bu nedenle yetki sorunu yaşadıklarını söyleyerek TEKSİF’e katıldı.

Deriteks Sendikası TEKSİF Sendikasına katılma gündemi ile genel kurulunu topladı

Yönetim Kurulunca Teksif Sendikası’na katılma yönünde alınan karara ilişkin önerge gerekçesi ile birlikte okundu ve sunulan önerge tüm delegeler tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Kabul edilen önergenin ardından Deriteks Sendikası ve Teksif Sendikası arasında imzalanan birleşmeye ilişkin protokol içerik ve kapsamı sendikamızın hukuk müşaviri Av. İsmail Ertan tarafından okundu ve delegelerle paylaşıldı. Divan taraflarca imza altına alınan protokolün delegelerin oyuna sundu ve Deriteks ve Teksif sendikalarınca imzalanan birleşme protokolü tüm delegeler tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Deriteks Sendikası TEKSİF Sendikasına Katılmayı Oybirliği Onayladı

Deriteks Sendikasının Teksif Sendikasına katılması yönündeki önergenin ve taraflarca imza altına alınmış protokolün kabul edilmesinin ardından, “Katılma”nın oylanmasına geçildi.

Divan bir sendikanın bir başka sendikaya katılmasına ilişkin kararın gerçekleşebilmesi için her ikin sendikanın genel kurullarını toplayarak ve yasanın aradığı delege salt çoğunluğunun sağlanmasının gerektiğini hatırlattı. Divan heyeti tüm delegelerin salonda hazır bulunmasını isteyerek oylamaya gececiği duyurdu. Ardından oylamaya geçildi. Divan, TEKSİF Sendikasına KATILMA kararı doğrultusunda salonda bulunan tüm delegelerin el kaldırması sonucu oybirliği ile KATILMANIN kabul edildiğini tespit etti. Böylece Deriteks Sendikasının Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda 015 dosya numarasına kayıtlı Türkiye Tekstil, Örme, Giyim ve Deri Sanayii İşçileri Sendikası(kısa adıyla TEKSİF)’ekatılmasına oybirliği ile karar verildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Bursa
  cami
   • tffs
   • 1lig
   • tff2
   • tff3
   Takım O G B M Av P
   Puan Durumları ve Fikstür
   En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.