TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Junioshow, yerli ve yabancı ziyaretçilere kapılarını açtı

Bursa Uluslararası Bebe, Çocuk Hazır Giyim ve Çocuk İhtiyaçları Fuarı Junioshow kapılarını açtı.

Haber Giriş Tarihi: 11.07.2023 12:14
Haber Güncellenme Tarihi: 11.07.2023 12:14
Kaynak: Haber Merkezi
Junioshow, yerli ve yabancı ziyaretçilere kapılarını açtı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde, Bebe Çocuk Konfeksiyon Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD) işbirliği ve KFA Fuarcılık organizasyonunda düzenlenen Bursa Uluslararası Bebe, Çocuk Hazır Giyim ve Çocuk İhtiyaçları Fuarı Junioshow kapılarını açtı. Bursa Uluslararası Fuar Merkezi’nde 13 Temmuz’a kadar devam edecek fuar, yerli ve yabancı binlerce sektör profesyonelini ağırlayacak.

Bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörünün Türkiye’deki en önemli buluşmaları arasında yer alan Junioshow Fuarı başladı. İki ayrı holde 100’e yakın yerli üreticinin katılımıyla düzenlenen fuarda sektörde modaya yön veren 0-12 yaş arası sonbahar-kış koleksiyonları, en yenilikçi ürün ve tasarımlar ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve kent protokolü de fuarın ilk gününde BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş ve BEKSİAD Başkanı Ömer Yıldız ile birlikte fuarı ziyaret ederek, firma temsilcileri ile bir araya geldi.

Bebe Çocuk Konfeksiyonunda Marka Şehir Bursa

Fuara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa’nın bebe çocuk konfeksiyonu sektöründe marka şehir haline geldiğine vurgu yaptı. Bursalı firmaların sektörde moda ve tasarım trendlerini belirlemenin yanı sıra ihracatta da önemli başarılar elde ettiğini kaydeden Vali Canbolat, “Junioshow Fuarımız da sektörün tanıtımı açısından büyük değer taşımaktadır. Sektörde artan ürün çeşitliliğini, tasarım ve markalaşma çalışmalarını bu fuarda görme şansına sahip oluyoruz. Bu önemli etkinlikte emeği geçen Bursa Ticaret ve Sanayi Odamıza ve tüm paydaşlara teşekkürlerimi sunuyorum. Fuarımızın kentimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.” diye konuştu.

İki Bini Aşkın Yabancı Ziyaretçi Bekleniyor

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, BTSO olarak bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörüne yönelik önemli projeleri hayata geçirdiklerini ifade etti. Türkiye’nin sektördeki üretiminin yarıdan fazlasının Bursa’da gerçekleştirildiğini anımsatan Başkan Burkay, üretim kadar pazarlamanın da önemli olduğuna dikkati çekti. Pazarlama noktasında fuar organizasyonlarının büyük bir rol oynadığını söyleyen Başkan Burkay, “Bursa, fuarcılık alanında Türkiye’nin en önemli merkezlerinden biri. İstanbul’dan sonra en fazla fuara ev sahipliği yapan şehirler arasında yer alıyor. Junioshow Fuarımızı da Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez düzenliyoruz. Bugün 100’e yakın firmamız fuarda katılımcı olarak yer alıyor. BTSO olarak bu yıl da fuara 500’ün üzerinde yabancı alıcı davet ettik. Fuar boyunca toplamda iki bini aşkın yabancı ziyaretçinin firmalarımızla bir araya geleceğini tahmin ediyoruz. Fuarımızın, zorlu küresel ekonomi şartlarında firmalarımızın üretim ve siparişlerine olumlu bir etki yapmasını bekliyoruz.” dedi.  

“Bursa Moda ve Trendleri Belirliyor”

Bursa’nın sektörde moda ve trendleri de belirleyen bir konuma yükseldiğini belirten Başkan Burkay konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bursa artık takip eden değil, takip edilen ve trendleri belirleyen bir kent. Katılımcı firmalarımızın koleksiyonlarında bunu açıkça görüyoruz. Bu noktada sektörümüzün en önemli sivil toplum kuruluşu BEKSİAD’a değerli işbirlikleri için çok teşekkür ediyorum. Fuar, alım heyeti ve diğer tüm projelerimizdeki destekleri sektörümüze çok önemli kazanımlar sağlıyor. Bugün ayrıca sektörümüzü ve ihracatçılarımızı yalnız bırakmayan Sayın Valimize, Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve tüm konuklarımıza da şükranlarımı sunuyorum. Fuarın sektörümüze ve ülke ihracatımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

“Sektörde Yatırımların Karşılığını Alıyoruz”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Juniohow Fuarı’nın sektör için hayırlı olması temennisinde bulundu. Katılımcı firmaların fuara özenle hazırlandıklarını gözlemlediklerini ifade eden Aktaş, “Yıllardır Bursa bebe çocuk konfeksiyonu sektörüne yapılan yatırımların karşılığını aldığımızı görüyoruz. Büyük emek verilen bu fuar organizasyonları ile küresel rekabette daha önemli başarılar elde edebileceğimize inanıyoruz.” dedi.

“Yeni İş ve İhracat Bağlantıları Sağlayacak”

BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, dünya ekonomisinin zor bir dönemden geçtiğini ancak BTSO’nun ihracat odaklı çalışmalarına hız kesmeden devam ettiğini vurguladı. İsmail Kuş, “Junioshow Fuarımızı 100’e yakın yerli firma ve 500’e yakın yabancı alıcının katılımıyla düzenliyoruz. Bu zorlu süreçte firmalarımıza yeni iş ve ihracat bağlantıları sunabilmek en önemli hedefimiz. Fuarımızın hayırlı ve bereketli geçmesini diliyoruz.” dedi.

“Sektörün En Önemli Buluşmalarından Biri”

BEKSİAD Başkanı Ömer Yıldız, Junioshow Fuarı’nın bu yıl 18’incisini düzenlediklerini belirterek, “Bebe ve çocuk konfeksiyonunun üretim merkezi konumunda yer alan Bursa’da gerçekleştirilen bu fuar, sektörümüzün en önemli buluşmalarından biri haline geldi. Fuarın her yıl olduğu gibi bu yıl da firmalarımızın ihracatına önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Tüm katılımcılarımıza bereketli fuarlar diliyor, Sayın Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve BTSO Başkanımıza sektörümüz adına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Hakan Kavurmacı

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Bursa
  cami
   • tffs
   • 1lig
   • tff2
   • tff3
   Takım O G B M Av P
   Puan Durumları ve Fikstür
   En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.