TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kaleseramik Vakfı, Adıyaman ve Gaziantep'te kurslara başladı

KSV Programlar ve Etki Yatırımları Müdürü Deniz Kaçaroğlu Türker, "Bu kurslar sayesinde yüzlerce kursiyeri meslek sahibi yaptık. Bu çabamızın, bölgedeki gençler için güzel bir geleceğin ilk adımı olacağına inanıyoruz" dedi

Haber Giriş Tarihi: 11.12.2023 13:31
Haber Güncellenme Tarihi: 11.12.2023 13:31
Kaynak: AA
Kaleseramik Vakfı, Adıyaman ve Gaziantep'te kurslara başladı

Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı (KSV), depremden etkilenen Adıyaman ve Gaziantep'te, gençlerin kalifiye elemanlar olarak yetişmesine destek vermek amacıyla seramik karo kaplamacılığı alanında 'meslek edindirme kursları' başlattı.

Kaleseramik'ten yapılan açıklamaya göre, KSV, 'İyi Bak Dünyana' çatısı altında eğitim ve istihdam alanlarında gerçekleştirdiği faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

Deprem bölgesinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına etki odaklı çalışmalarını sürdüren vakıf, bu yılki meslek edindirme kurslarını bölgedeki gençlerin eğitim ve istihdamına katkı sağlamak amacıyla başlattı. Adıyaman ve Gaziantep'te açılan kurslarda, meslek liselerinde inşaat teknolojisi alanında eğitim gören öğrencilere, seramik karo kaplamacılığı alanında eğitimler veriliyor.

Adıyaman Perre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Gaziantep Üçoklar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde başlayan eğitimlere katılan 40 öğrenci, mesleki bilgi ve beceri seviyelerini artırarak mezun olacak.

Şubatta tamamlanması öngörülen kurs programı; teorik, atölye ve staj eğitimi olmak üzere 3 aşamadan oluşuyor. 424 saat sürmesi planlanan eğitimlerde iş sağlığı-güvenliği ve iş organizasyonu gibi konularda kursiyerlere bilgi aktarılıyor. Ayrıca kursiyerlere iş elbiseleri teorik öğretim için kitapları, atölyedeki çalışmaları ve kalıcı tatbikatları için her türlü araç-gereç de temin ediliyor.

- 'Bölgedeki gençler için güzel bir geleceğin ilk adımı olacak'

Açıklamada görüşlerine yer verilen KSV Programlar ve Etki Yatırımları Müdürü Deniz Kaçaroğlu Türker, insan ve sosyal fayda odaklı çalışmalara her zaman öncelik veren bir grup olduklarını belirterek, depremin yaşandığı ilk andan itibaren Kale Grubu ve KSV olarak, tüm imkanları, çalışanları, gönüllüleri ve paydaşları ile birlikte sahada olduklarını bildirdi.

Yardım malzemeleri ulaştırdıklarını, hijyen ve barınma ihtiyacının karşılanmasına çalıştıklarını kaydeden Türker, şu bilgileri verdi:

'Yıl boyunca grup şirketlerinin Babalar Günü gibi özel gün bütçelerini de deprem bölgesine aktardık. Bu kapsamda pek çok farklı projeyi hayata geçirdik. Çocuklara ve kadınlara yönelik projeler geliştirdik. Bölgedeki en önemli sorunlardan birinin istihdam olduğunu gördüğümüz için de bugüne kadar farklı şehirlerde düzenlediğimiz meslek edindirme kurslarını da bu yıl Babalar Günü için ayrılan özel gün bütçesinin aktarımıyla Adıyaman ve Gaziantep'te başlattık. Bu kurslar sayesinde yüzlerce kursiyeri meslek sahibi yaptık. Bu çabamızın, bölgedeki gençler için güzel bir geleceğin ilk adımı olacağına inanıyor ve katılan herkese başarılar diliyoruz.'

Kaynak: AA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Bursa
  cami
   • tffs
   • 1lig
   • tff2
   • tff3
   Takım O G B M Av P
   Puan Durumları ve Fikstür
   En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.