TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Borsa İstanbul’da gong MHR GYO için çaldı

Borsa İstanbul’da gong MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ için çaldı.

Haber Giriş Tarihi: 18.10.2023 13:52
Haber Güncellenme Tarihi: 18.10.2023 13:52
Kaynak: AA
Borsa İstanbul’da gong MHR GYO için çaldı

MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ (MHR GYO) Borsa İstanbul’da gerçekleştirilen gong töreniyle Yıldız Pazarda "MHRGY.E" koduyla işlem görmeye başladı.

MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ (MHR GYO) Borsa İstanbul’da gerçekleştirilen gong töreniyle Yıldız Pazarda 'MHRGY.E' koduyla işlem görmeye başladı. ​​​​​​​

Maher Yatırım Holding bünyesinde bulunan Quick Sigorta ve Corpus Sigorta’nın iştiraki olan ve ofis ve ticari gayrimenkul segmentinde faaliyet gösteren MHR GYO’nun gong töreni, Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Maher Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Levent Uluçeçen, Maher Holding Yönetim Kurulu Üyesi Gökay Erdemoğlu, Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar, MHR GYO Genel Müdürü Nurkan Kaçmaz , Quick Sigorta Genel Müdürü Eyüp Özsoy, Corpus Sigorta Genel Müdürü Murat Şişli, Grup yöneticileri, Yapı Kredi Yatırım temsilcileri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

Törende konuşma yapan Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Ergun, Maher Holding'in özellikle gayrimenkul ve sigortacılık alanında yenilikçi uygulamalarıyla öne çıkan değerli bir şirket olduğunu söyledi. Ergun, 'MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, bu sektörlerdeki uzmanlığı ile yatırımcılarına sürdürülebilir bir gelir imkânı sağlamaktadır. MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı bugün Borsada işlem görmeye başlayarak adım attığı bu yeni dönemde, bu alandaki tecrübesini halka arzdan elde ettiği gelirle yeni projelerine yansıtacak ve hedeflerini daha da ileriye taşıyacaktır. Bu halka arzda emeği geçen herkese, tüm şirket ve aracı kurum çalışanlarına teşekkür ediyorum. Halka arzın, sermaye piyasalarımıza hayırlı olmasını diliyorum. MHR GYO’ya Borsamız ailesine hoş geldiniz diyorum.' ifadelerini kullandı.

- 'MHR GYO’nun halka arzını başarıyla gerçekleştirdik'

Maher Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Levent Uluçeçen de, 'Bugün burada olmamızın nedeni 3,3 milyon yatırımcının güvenini sağlayarak, grubumuzun gayrimenkul geliştirme şirketi MHR GYO’nun halka arzını başarıyla gerçekleştirmemizdir. Borsa İstanbul’da bugüne kadar gerçekleşen GYO halka arzlarında en yüksek yatırımcı sayısına ulaşan GYO olarak, bu alanda bizi rekora taşıyan yatırımcılarımıza teşekkür ederiz.' diye konuştu.

Halka arza katılan ve bundan sonraki süreçte borsadan hisselerini alacak yatırımcıların MHR GYO’ya inanarak bu yatırımları gerçekleştireceğinin altını çizen Uluçeçen, 'Biz de MHR GYO’nun gerçekleştireceği projelerde bu gerçeği aklımızdan çıkarmayacağız. Küçük yatırımcıların haklarını ve çıkarlarını her şeyin önünde tutacağız. Yatırımlarının katlanarak büyümesi için elimizden geleni fazlasıyla yapacağız.' dedi.

Uluçeçen, 2015 yılında Maher Yatırım Holding’in ve Quick Sigorta’nın kuruluşunda bir finansal grup olma vizyonu olduğunu belirterek, şunları söyledi:

'Finansal grup kavramı pek çok anlam ifade edebilir. Burada ürünlerden, rakamlardan, verilerden bahsetmeyeceğim. Bize göre finansal grupta olmazsa olmaz koşul ‘güven merkezi’ olmasıdır. Burada milyonlarca insanın güveninden bahsediyorum. Faaliyete başladığımız günden itibaren milyonlarca müşteriye hizmet verdik ve vermeye de devam ediyoruz. Quick Sigorta ve Corpus Sigorta ile 11,5 milyon sigortalımız şirketlerimizin güvencesi altına girdi. Maher Grubu altında kurduğumuz tüm şirketlerde bu vizyon ile çalışıyoruz. Sigorta şirketlerimizde, finansman şirketimizde, elektronik para şirketimizde ve tüm diğer yatırımlarımızda milyonlarca insanın güvendiği varlıklarını emanet ettiği şirketler olmaya devam edeceğiz.'

MHR GYO’nun halka arzının Maher Grubu için sadece bir başlangıç olduğunu ifade eden Uluçeçen, zamanı geldiğinde tüm şirketleri halka açmayı hedeflediklerini söyledi. Uluçeçen, öncelikle Quick Sigorta’nın halka arzı için süreci başlatacaklarını, sonrasında Quick Finansman, Corpus Sigorta, QCar Mobilite’nin halka açılacağını sözlerine ekledi.

- 'Gayrimenkul alanında yeni modeller geliştireceğiz'

MHR GYO Genel Müdürü Nurkan Kaçmaz ise Maher Holding çatısı altındaki şirketlerden biri olarak, grubun ilk halka arzını tamamladıklarını ifade ederek, 'Grubumuzun hızlı büyüyen yapısı ile bu yapının içinde önder şirketlerden biri olarak, yatırımcılarımızdan alacağımız güç ile yenilikçi bir GYO olacağız. Sigortanın ve finansın desteği ile gayrimenkul alanında yeni modeller geliştireceğiz. Bu modellerin odağında güçlü öz kaynağı ile MHR GYO olacak. Grup sinerjisinden de yararlanacağımız bu yapıda Quick Sigorta’nın sunacağı bina tamamlama sigortası önemli bir enstrüman olacak. Geliştirilen gayrimenkul projelerinde sermaye piyasası araçlarını da kullanacağız.' şeklinde konuştu.

Kentsel dönüşüm projelerinin önem verdikleri alanlardan biri olacağını ifade eden Kaçmaz, bina tamamlama sigortası ile destekleyecekleri bu yapının kat maliklerine güvence oluşturarak, büyük kentsel dönüşüm projelerinde yer almalarında etkili olacağını söyledi.

Kaçmaz, 'İlklerin GYO’su olma vizyonu ile devam edeceğimiz yolda, yatırımcılarımızdan aldığımız gücü yanımızda hissederek, geleceğe değer katan projeler üreterek emin adımlar ile ilerlemeye devam edeceğiz.' dedi.

Kaynak: AA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Bursa
  cami
   • tffs
   • 1lig
   • tff2
   • tff3
   Takım O G B M Av P
   Puan Durumları ve Fikstür
   En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.