TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çiçek ihracat birincisi Çiçek A.Ş. oldu

Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracat Birincisi Çiçek A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Göbüş: Çiçek A.Ş. ülke prestijine değer katmayı hedefliyor.

Haber Giriş Tarihi: 21.06.2023 10:45
Haber Güncellenme Tarihi: 21.06.2023 11:32
Kaynak: Hakan Kavurmacı
https://www.dijitalhaber.com.tr
Çiçek ihracat birincisi Çiçek A.Ş. oldu

Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracat Birincisi Çiçek A.Ş., Türkiye İhracatçılar Meclisi TİM tarafından çiçek sektörü ihracat birincisi seçildi.

Çiçek A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Göbüş, şirketin bugünlere gelişini, başarı sırlarını, ihracat serüvenini TİM En Başarılı 1000 İhracat Şirketi isimli raporda değerlendirdi.

"Çiçek A.Ş. ülke prestijine değer katmayı hedefliyor.

1997 yılında kesme çiçek sektöründeki şirketlerin önderliği ile ortak sinerji ve fikir birliği oluşturmak adına bir Sektörel Dış Ticaret Şirketi olarak Çiçekçiler Birliği Dış Ticaret A.Ş. (ÇİÇEK AŞ) kurulmuştur. Bünyesini oluşturan güç birlikteliği ile geçen süreçte tüm tarım sektörüne örnek teşkil edecek bir başarı hikayesi yaratmıştır. Turkish Flower Group (TFG) markası ile Avrupa pazarlarında Türk çiçeğini tanıtmak ve bu sektörde önemli bir yer edinmek için kolları sıvayan ÇİÇEK AŞ, Avrupa’nın en büyük mezatlarına hacimli ihracat yaparak Avrupa çiçek pazarlarında önemli bir yer edinmiştir. Avrupa mezatları dışında ÇİÇEK AŞ büyük bir hacim ile Avrupa süper marketlerinin raflarında yerini almış ve bütün Avrupa’da Türk çiçeğini tanıtmıştır. ÇİÇEK AŞ, süs bitkileri sektöründe dünyanın en büyük ve prestijli fuarı IFTF (International Floriculture Trade Fair)’te oluşturduğu TFG markası ile her yıl katılım sağlayarak markasını tüm dünyaya tanıtmaya devam etmektedir.

Süs bitkileri sektörüne öncülük eden Çiçekçiler Birliği Dış Ticaret A.Ş. olarak önceki yıllarda olduğu gibi 2022 yılında da sektör birinciliğinin verdiği mutluluğu yaşıyoruz. 2022 yılı içerisinde 115 milyon dal çiçek ihracatı da burada ciddi bir organizasyon ve emeği ortaya çıkartıyor. Sektörde başarının en önemli sebeplerinden birisi grup çalışması olarak ortaya çıkarken Çiçekçiler Birliği; birlikten kuvvet doğar motto’su ile bunu en iyi şekilde uygulayarak başarıyı sağlamıştır. ÇİÇEK AŞ kurduğu sistem içerisinde ortak firmalarının lojistik operasyonlarını da üstlenerek oluşturduğu lojistik merkezi projesi ile de imalatçı firmalara ön ayak olmuş daha kapsamlı bir ihracat sistemi geliştirmiştir. Bu başarı konvansiyonel ve sistemli çalışmanın bir ürünü olarak ortaya çıkmaktadır.

Hali hazırda ÇİÇEK AŞ karanfilde kendini kanıtlamış bir firma olarak daha farklı ürün çeşitlerinde de Avrupa pazarına girmiş ve ürün yelpazesini her gün daha da genişleterek Türk çiçeğini tüm dünyada bir marka haline getirmek için çalışmaktadır. ÇİÇEK AŞ hali 2022 TÜRKİYE’NİN İLK 1000 İHRACATÇI FİRMASI 183 “Sen çiçek olup etrafa gülücükler saçmaya söz ver toprak olup seni başının üstünde taşıyan bulunur. Gül olup etrafa rayihalar saçmaya söz ver seni anlatmaya bağrı yanık bir bülbül bulunur.” Hz. Mevlâna hazırda ürettiği çiçek çeşitlerinin dışında yeni çeşitler ile ilgili ARGE çalışmaları yaparak ürün yelpazesini genişletmektedir. ÇİÇEK AŞ’nin hedefi gelecek yıllarda çok daha farklı çiçek türlerinin ihracatını gerçekleştirmek olacaktır. Lojistik operasyonlarda yaşanan kayıpların önlenmesi amacıyla farklı taşıma türlerinin geliştirilmesi ve minimum kayıp ile ürünün son alıcıya ulaştırılması için gerekli geliştirmeler de hedeflerimiz arasında yerini almaktadır. ÇİÇEK AŞ; sektöründe ulusal güç birliği sağlayarak ihracat kapasitesini artırmayı, uluslararası standartlara uygun ürünler ihraç ederek hem sektör hem de ülke prestijine değer katmayı hedeflemektedir

Çiçek sadece rakamlar ve teknik detaylar ile anlatılabilecek bir şey değildir. Bir annenin yüzündeki gülümseme, bir insanın mutluluğu veya insanın huzurudur. Her geçen yılda daha çok insana dokunmak ve daha fazla insanın mutlu olması için daha fazla çalışıp daha fazla üretmek en büyük hedefimiz olacaktır."

TİM İhracat Şampiyonları Raporu

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Bursa
  cami
   • tffs
   • 1lig
   • tff2
   • tff3
   Takım O G B M Av P
   Puan Durumları ve Fikstür
   En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.