TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Architecht, Teknopark İstanbul'da üçüncü ofisini açtı

Yeni ofis, şirketin büyüyen kadrosuna ev sahipliği yapacak ve finansal teknoloji alanındaki liderliğine önemli katkı sunacak.

Haber Giriş Tarihi: 27.11.2023 13:05
Haber Güncellenme Tarihi: 27.11.2023 13:05
Kaynak: AA
Architecht, Teknopark İstanbul'da üçüncü ofisini açtı

Kuveyt Türk'ün yüzde 100 iştiraki olarak 2015 yılında finansal teknoloji sektöründe faaliyete başlayan Architecht, Teknopark İstanbul'da üçüncü ofisini açtı.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Architecht'in 3. ofisinin açılışı törenle gerçekleştirildi.

Törene, Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, Architecht Yönetim Kurulu Başkanı ve Kuveyt Türk Bankacılık Servis Grubundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Yılmaz, Architecht Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Ökkeş Emin Balçiçek, Kuveyt Türk Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Architecht Yönetim Kurulu Üyesi Aslan Demir, Kuveyt Türk Teftiş Kurulu Başkanı ve Architecht Yönetim Kurulu Üyesi Bahattin Akca ile Kuveyt Türk ve Architecht çalışanları katıldı.

Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, burada yaptığı açıklamada, şirketin geçmişteki başarılarına dikkati çekerek, 'Architecht'in 8 yıl gibi kısa bir sürede ülkemizin finansal teknoloji sektöründe öncü bir rol üstlenmeyi başarmasını kıymetli buluyoruz. 2015'te 13 kişilik bir ekiple yolculuğuna başlayan Architecht, bugün 720 kişiden oluşan büyük bir teknoloji şirketine dönüştü. Ülkemizde 10 farklı bankanın uçtan uca ana bankacılık sistemini sağlarken yeni ürün yatırımlarımızla finans sektörünün spesifik ihtiyaçlarına önemli katkılar sunuyoruz. İnsanı merkeze alan süreçlerimizle de Türkiye'nin en iyi işverenleri arasındaki konumumuzu her geçen yıl güçlendirdik. Bugün açılışını yaptığımız yeni ofisimiz, bu başarıların bir göstergesi ve geleceğe olan inancımızın bir simgesidir.' ifadelerini kullandı.

Architecht'in bankacılık sektörüne yönelik yenilikçi çözümleriyle sürdürülebilir bir başarı elde ettiğini ve Kuveyt Türk'ün teknoloji ihtiyacını uçtan uca karşıladığını belirten Uyan, Kuveyt Türk'ün 2025 stratejilerine ulaşmasında Architecht'in önemli katkılar sunacağını kaydetti.

- Şirket yazılım ihracatına da önemli katkı sağlıyor

Verilen bilgiye göre, kuruluşundan bu yana Türkiye'de 10 farklı bankaya uçtan uca teknolojik çözümler sunan Architecht, yeni kurulan lisanslı dijital bankaların da en güçlü teknoloji çözüm ortağı oluyor. Şirket, dünyanın farklı bölgeleri için geliştirdiği ana bankacılık platformlarıyla aynı zamanda yazılım ihracatında da ülkeye önemli katkı sağlıyor.

Ana bankacılık çözümlerinin yanında finans sektörünün spesifik ihtiyaçlarına da odaklanan Architecht, açık bankacılık ve API yönetimi, mobil uygulama ve işlem güvenliği ile kartlı ödeme sistemleri gibi SaaS ürünleriyle kapsamlı çözümler de sunuyor.

Büyüme ve genişleme sürecindeki Architecht, Teknopark İstanbul'da stratejik bir konumda yer alıyor. Architecht'in büyüyen kadrosuna ev sahipliği yapacak olan yeni ofis, şirketin finansal teknoloji alanındaki liderliğine önemli katkılar sunacak. Architecht, müşteri odaklı yaklaşımı, güçlü iş ortaklıkları ve yenilikçi teknoloji çözümleriyle bankacılık sektöründe öncü bir teknoloji sağlayıcısı olma vizyonuyla faaliyetlerini artırarak devam ettiriyor.

Kaynak: AA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Bursa
  cami
   • tffs
   • 1lig
   • tff2
   • tff3
   Takım O G B M Av P
   Puan Durumları ve Fikstür
   En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.